10 aplikacji ślubnych, które ułatwią Ci życie - Smart Bride

5 Gru

10 aplikacji ślubnych, które ułatwią Ci życie

W dzisiejszych czasach ciężko wyobrazić sobie życie bez smartfona. To za jego pomocą komunikujesz się ze znajomymi, sprawdzasz wieści ze świata, a nawet robisz zakupy. Choć nie raz miałaś ochotę wyrzucić telefon przez okno, to tak naprawdę częściej jest twoim przyjacielem niż wrogiem. Spróbuj zatem wykorzystać go jako sojusznika podczas organizowania wesela

Sprawdziłyśmy, co w tej materii mają dla Was do zaoferowania App Store oraz Google Play. Przetestujcie nasze wybory i dajcie znać, który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu!

Pinterest

Niekwestionowany król inspiracji i pomysłów. Tej aplikacji z pewnością nie trzeba Wam przedstawiać – miliony pobrań i olbrzymia aktywność użytkowników mówią same za siebie. Chociaż aplikacja nie została stworzona z myślą o nowożeńcach, to nie da się ukryć, że stanowi dla nich prawdziwą kopalnię gotowych projektów czy instrukcji z cyklu DIY. Apka obowiązkowa, w smartfonie każdej przyszłej Panny Młodej!

WeddingHappy

Świetna, typowo ślubna aplikacja dostępna niestety tylko na iPhony. Największą jej siłą jest dziecinnie prosta obsługa i przejrzysty interfejs. Wybieramy datę oraz miejsce ślubu i podążając na timelinem realizujemy kolejne kroki w organizacji tego wielkiego dnia. Aplikacja przypomni nam o zakupie obrączek czy wizycie u kosmetyczki. Fajną opcją jest możliwość kontrolowania progresu naszych przygotowań za pomocą wykresów i tabelek. Czytelnie i z pomysłem – to lubimy!

Organizator ślubu

Tym razem polskojęzyczna aplikacja dostępna tylko dla telefonów z systemem Android. Trochę polski odpowiednik WeddingHappy – oczywiście w tym najlepszym znaczeniu tego słowa. Mamy tutaj odliczanie do ślubu, listę gości (możemy opisywać osoby, więc nie zapomnimy, że Jan Kowalski to stryjeczny kuzyn cioci Zosi), budżet z kalkulatorem kosztów oraz miejsce na notatki. A to wszystko w jednym miejscu!

WedShoots

Skoro już jesteśmy przy zdjęciach… W tej kategorii mamy w naszym zestawieniu specjalistę. Dostępna zarówno na Androida jaki i na iPhona aplikacja robi furorę na całym świecie. Służy nie tylko do wymieniania się zdjęciami z uroczystości, ale także (podobnie jak Instagram) pozwala jest obrobić i nałożyć najmodniejsze filtry. Aż chce się nimi pochwalić! 🙂

OURmusicplaylist

Nie masz pomysłu na muzykę do krojenia tortu weselnego? Pobierz ją! Chciałoby się sparafrazować popularne hasło reklamowe 😉 W tej aplikacji znajdziecie podpowiedzi ścieżki dźwiękowej, na każdą okazję – do łapania bukietu, wejścia na salę czy oczywiście pierwszego tańca.

LadyMarry Wedding Planner

Kolejna aplikacja poświęcona organizacji ślubu. Choć naszym zdaniem nieco mniej czytelna niż WeddingHappy, to zaskakująca bardzo estetyczną szatą graficzną i pomysłowymi dodatkami, jak kwestionariusze dla podwykonawców. Znajdziemy w nich sugestie pytań, które warto zadać osobom, którym chcemy zlecić np. aranżację sali czy catering. Fajne i przydatne!

Wedding Countdown

Taka trochę ciekawostka, czyli aplikacja służąca do odliczania ile dni, godzin, minut i sekund dzieli Was do tego wielkiego dnia. Co ciekawe możemy ustawić też mniej standardowe jednostki czasu, jak np. uderzenia serca czy pocałunki. Dla fanów personalizacji jest też opcja dodania muzyki lub zdjęć, które kojarzą się nam z danym momentem. Oczywiście nasz timeline może łatwo opublikować na Facebooku oraz w innych kanałach social media.

Mint

Chociaż Mint nie jest dedykowany pod planowanie wesela, to aplikacja, którą po prostu warto mieć w smartfonie. Mint jest popularną platformą do zarządzania pieniędzmi: jest łatwy w obsłudze, zsynchronizowany z kontem bankowym i kartą kredytową. Dzięki niemu można monitorować wydatki i kontrolować przelewy. Utwórz budżet ślubny i łatwo aktualizuj go z pomocą cotygodniowych podsumowań. Nie musisz się też martwić, że zapomnisz o jakieś płatności – aplikacja przypomni Ci o niej za pomocą e-mail lub SMSa.

Table Plan

Dowód na to, że można znaleźć aplikację od wszystkiego 😉 Table plan pomoże nam zaplanować rozmieszczenie gości przy stolikach podczas przyjęcia weselnego. Możemy wybrać typ stołu oraz przydzielić gościom etykiety, według których aplikacja (o ile sami sobie nie poradzimy) zasugeruje optymalne rozwiązanie.

BONUS  🙂

Oczywiście zachęcamy do śledzenia Instagrama SmartBride.pl, gdzie codziennie otrzymasz mnóstwo wspaniałych inspiracji 🙂

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej