10 najciekawszych atrakcji dla gości! - Smart Bride

8 Sty

10 najciekawszych atrakcji dla gości!

Czasy, gdy mówiono do pary młodej “wesele ma być przecież dla Was” dawno już minęły. Nie oznacza to oczywiście, że młodzi nie są tego dnia najważniejsi! Jednak nie znamy nowożeńców, którym byłby obojętne humory ich gości. Przecież na wesele zapraszamy ludzi najbliższych, więc nic w tym dziwnego, że młodej parze zależy, aby bawili się jak najlepiej. Weselne tańcem z balonikami, “zabawy” z przekładaniem jajka przez nogawkę spodni, czy całowaniem obcych osób dzisiaj wywołują raczej grymas niesmaku i na szczęście odchodzą w niepamięć. Obecnie do dyspozycji przyszłych małżonków jest tyle możliwości, że każda para znajdzie coś dla siebie! Bez względu na gust czy zasobność portfela.

1. Przez żołądek do serca…

…gości! Wiejskie stoły uginające się od swojskiej kiełbasy, smalczyku czy bimbru już lata temu zaskarbiły sobie uznanie zarówno pary młodej, jak i gości. Jednak to nie jedyna opcja na urozmaicenie menu. Coraz popularniejsze stają się stoły wypełnione słodyczami muffinki, czekoladowa fontanna (koszt ok. 500 zł) i cała paleta najróżniejszych łakoci zawsze przyciągnie amatorów słodyczy. Jeszcze ciekawszym pomysłem jest wynajem maszyny do waty cukrowej (70-100 zł/h), która nawet najstarszym uczestnikom zabawy przypomni dzieciństwo. Na weselne przyjęcie można także zamówić maszyny do popcornu (150 zł/h) czy do hot dogów (120 zł).

2. Nietypowe zabawy dla gości

Chociaż większość z nas na hasło “zabawy weselne” dostaje gęsiej skórki, to uwierzcie można przygotować je z klasą! Najprostszym rozwiązaniem jest oczywiście wynajęcie wodzirejów lub, mówiąc bardziej współcześnie, animatorów. Przygotują oni specjalny zestaw atrakcji dostosowany do naszych preferencji. Można także wziąć sprawy w swoje ręce i poszukać w internecie firm zajmujących się wynajmem różnego rodzaju gier integracyjnych. Na wesele można zatem wypożyczyć olbrzymią jengę, matę do Twistera XXL, tarcze do dartów, stół do bilarda czy piłkarzyki. Ceny wahają się od 200 zł do nawet 2000 zł. Warto pamiętać jednak, że takie atrakcje wymagają dodatkowej przestrzeni. Specjalnego miejsca, ani nawet dodatkowych kosztów (przy odpowiedniej organizacji) nie wymaga natomiast karaoke! Dobór repertuaru zależy już tylko od gustu państwa młodych.

3. Piniata

Stosunkowo świeżym pomysłem, który przypadł nam bardzo do gustu jest piniata. Kolorowa kula wypełniona słodyczami przywędrowała do nas z krajów latynoamerykańskich, w których początkowo była dziecięcą rozrywką. Aktualnie świetnie sprawdza się, jako zabawa także dla tych trochę większych dzieci. Ceny pustej piniaty wahają się od 30 do 100 zł, w zależności od jej kształtu i wielkości. Możemy bowiem kupić piniatę przypominającą Lorda Vadera, wielkiego pająka czy tęczowego jednorożca. Obowiązkowymi rekwizytami są jeszcze pałka oraz maska obie ozdobione bibułkowymi wstążkami. Pamiętajmy także, że piniatę należy czymś wypełnić najlepiej cukierkami i konfettii. Gwarantujemy, że jej rozbijanie dostarczy wiele zabawy, a cukierki chętnie wyzbierają najmłodsi uczestnicy wesela. No i przy okazji mamy zapewnioną nietuzinkową sesję zdjęciową ;)

4. Kącik dla dzieci

Czasem, żeby ktoś się świetnie bawił wystarczy po prostu dać mu taką możliwość. Zapewniamy, że rodzice każdego dziecka będą szczęśliwi jeśli zatroszczymy się o weselną rozrywkę ich pociechy. Doskonałym rozwiązaniem jest zatrudnienie animatorki oraz organizacja kącika zabaw. Można go wyposażyć w kolorowanki, kredki, klocki i wszelkiej maści zabawki. Dla starszych pociech, ale wciąż jeszcze nie pełnoletnich, dobrze wydzielić osobny stolik. Miłym gestem będzie zaserwowanie im bezalkoholowego szampana, czy kolorowych drinków (oczywiście też bez alkoholu). Z takiego rozwiązania zadowoleni będą zarówno rodzice, jak dzieci.

5. Fajerwerki

Wesele to dla wielu z nas okazja do spełnienia dziecięcych marzeń, a to o balowej sukni, a to o podróży limuzyną, a to o… prywatnym pokazie fejerwerków. Taka ekstrawagancja byłaby nie do pomyślenia jeszcze kilka lat temu, jednak teraz jest coraz częściej spotykana na weselach. Ceny pokazów pirotechnicznych nie są jednak niskie minuta kosztuje od 100 do 1000 zł. Dla tych, którym ciężko wyobrazić sobie puszczenie z dymem takich sum, możemy zaproponować tańszą alternatywę. Chińskie lampiony szczęścia już od kilku lat są popularnym elementem różnego rodzaju imprez. Koszt jednej sztuki to ok. 23 zł, a gwarantujemy, że kiedy w niebo odleci ich kilkanaście lub kilkadziesiąt, efekt będzie niezapomniany.

6. Iluzjonista

Chociaż magicy kojarzą się raczej z tanią, jarmarczną zabawą, to prawdziwi artyści estradowi. Swoim show potrafią zaczarować nie tylko najmłodszych uczestników wesela, ale także tych dorosłych racjonalnych i sceptycznych. Występ iluzjonisty warto zaplanować tak, aby nie kolidował z posiłkami i tańcami. Koszt tej magicznej usługi  waha się od 500 do 2000 zł.

7. Bańki mydlane

Kolejny podpunkt odnoszący się do naszej tęsknoty za dzieciństwem. Bańki mydlane unoszące się w powietrzu stworzą niepowtarzalny nastrój, rodem z bajki, a dzieci będą miały zapewnioną zabawę. Dla tych, którzy zdecydują się na taką atrakcję mamy dwa rozwiązania. Można albo wybrać się do kiosku i wyposażyć gości w dziecięce zestawy do baniek, licząc na ich zdrowe płuca. Albo można także wynająć na ten wyjątkowy dzień agregat, który sam z ustawioną mocą, będzie puszczał bańki. To świetny pomysł na wyjście z kościoła! Koszt maszyny, w zależności od jej rozmiarów, to ok 100-200 zł.

8. Księga gości

Chociaż księga gości nie jest żadną nowością, to jej forma mocno zmienia się z roku na rok. Zwyczajowe formułki spisywane podczas wesela, zostają powoli wypierane przez luźniejsze i bardziej zabawne pomysły. Dlaczego na przykład nie zrobić listy rad, jakich goście udzielają nowożeńcom? Albo żartobliwej ankiety, kolorowanki czy innej formy artystycznej ekspresji? Zmienia się także sama księga. Coraz częściej dostępne są księgi gości, które można wypełnić zdjęciami pary młodej, albo ręcznie ozdobić według uznania. Księga gości to wydatek od 50 do nawet 200 zł.

9. Fotobudka

Fotobudka coraz częściej pojawia się na przyjęciach weselnych i niezmiennie cieszy się olbrzymią sympatią gości. W środku często możemy znaleźć różnego rodzaju maski, kapelusze, peruki i akcesoria, które sprawiają, że zdjęcia nie są nudne i sztywne. Dla tych którym jednak fotobudka kojarzy się raczej z kiczem, mamy dobrą wiadomość. Na rynku dostępne są także firmy, które pozwalają na bardzo dużą personalizację nie tylko wyglądu fotobudki, ale też tła na jakim fotografują się goście, a  także gadżetów, które mają do dyspozycji. Cena takiej atrakcji to ok. 1000 zł za 3 godziny.

10. Rysownik/karykaturzysta

Kolejny nieco bardziej ekstrawagancki pomysł, jednak dający bardzo dużo radości. Gotowymi portretami można ozdobić sale weselną, a po przyjęciu będą doskonałą pamiątką czy to dla “muzy”, czy dla “mecenasów” tej sztuki. Z pewnością jest to ciekawa idea, będąca alternatywą do klasycznych fotografii. Niestety, koszt takiej przyjemności jest też o wiele wyższy –  od 20/30 zł za rysunek.

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej