7 pomysłów na mały ślub ( bo duże nie zawsze znaczy lepsze :-) ) - Smart Bride

18 Sty

7 pomysłów na mały ślub ( bo duże nie zawsze znaczy lepsze :-) )

Zazwyczaj kiedy myślimy o ślubie, na myśl przychodzi nie kończąca się lista gości, wesele które zapamiętają wszyscy oraz lokal który zapiera dech w piersiach – ale czy duże znaczy lepsze ?  Chociaż byłoby super zapraszać każdą osobę, którą znasz, jest coś uroczego, intymnego w małym ślubie . Małe wesela to doskonała okazja, aby Twoi goście poczuli się wyjątkowo, a mniejsza liczba gości daje możliwość robienia rzeczy, których nie można zrobić na większą skalę.

Nie ważne czy dla Ciebie mały ślub to 80 lub 15 zaproszonych gości, poniżej znajdziesz kilka pomysłów które możesz wykorzystać w swojej ceremonii 🙂

♥ Niestandardowa ceremonia 

Przy małej liczbie gości, ceremonia zaślubin może wykraczać poza standardowe normy. Wasi goście mogą poczuć wyjątkowość i intymność ślubu otaczając Was kiedy składacie sobie przysięgę małżeńską, nie musicie wtedy korzystać z mikrofonów co z pewnością podkreśli niezwykłość tego momentu.

Fot. Alex M Photography

♥ Jeden duży stół

Jeśli liczba gości na to pozwoli, zorganizuj jeden duży stół przy którym zasiądą wszyscy, łącznie z Wami. Będziecie mogli cieszyć się szczególną atmosferą i kontaktem wzrokowym z każdą osobą.

 

 

♥ Zastawa stołowa

Kiedy masz małą grupę gości, możesz pozwolić sobie na zaskoczenie ich przepiękną porcelaną, małymi  niespodziankami na stole np. serwetkami z wyszywanymi imionami lub inicjałami.

Fot. Kasia Kolecka

♥ Menu

Jeśli jesteś miłośniczką jedzenia “foodie” , właśnie tym możesz spersonalizować swój mały ślub. Postaw na nie standardowe menu, zaprezentuj gościom coś nowego, co nie koniecznie zjedli by na standardowym weselu.

 

Fot. Kocięda na Ślubach / Kasia Kolecka / Ania Dymek

♥ Niezapomniana atrakcja 

W przypadku kiedy możesz sobie na to pozwolić i chcesz zaskoczyć gości, postaw właśnie na jakąś atrakcje. Może to być pokaz taneczny, występ muzyka/zespołu lub pokaz magika.

Fot. Lady Latte Dance Group

♥ Podziękowania

Podaruj swoim gościom wyjątkowy prezent pożegnalny, możesz skomponować sama pudełeczko z różnymi elementami lub zakupić piękne zestawy. Dołącz ręcznie wypisanie podziękowania.

Fot. Sweet Bouquet / JoMalone London

♥ Ślub zagranicą

Przy małym ślubie, wyjazd zagranice jest dużo łatwiejszy, gwarantujemy wspaniałe wspomnienia.

Jeśli przez myśl przeszło Ci zorganizowanie ślubu zagranicą, tutaj znajdziesz kilka powodów dlaczego warto 🙂

Fot. Olivia Peter

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej