Biały Ślub - jak osiągnąć ten efekt - Smart Bride

11 Sty

Biały Ślub – jak osiągnąć ten efekt

Planowanie własnego wielkiego dnia, to nieskończona liczba rzeczy do rozważenia. Musisz podjąć decyzję w sprawie sukni, miejsca, muzyki, menu, gości i tak dalej. Przy tak wielu rzeczach do zaplanowania musisz rozważyć motyw/kolor, który poprowadzi Cię do wszystkich wyborów prowadzących do dnia ślubu.

Klasyczny i elegancki wygląd sprawia, że ​​warto wybrać białe wesele. Aby zorganizować całkowicie biały ślub, zapoznaj się z naszymi poradami, które podpowiedzą Ci jak radzić sobie ze wszystkim, od zaproszeń i kwiatów po egzekwowanie ubioru i wybór menu.

 

♥ Obrusy/Serwety

Stoły w bieli to zdecydowany “must have” białego wesela – więc postaw na białe obrusy oraz serwety  – klasa i elegancja będzie widoczna na pierwszy rzut oka. Jeśli lokal nie posiada jasnych krzeseł, zapytaj o białe pokrowce.

 

♥ Sukienki Druhen

Nie każda Panna Młoda będzie dobrze czuła się z faktem, iż oprócz niej w bieli wystąpią również druhny, ale jeśli nie jest to dla Ciebie problem zobaczysz efekt będzie oszałamiający  🙂 Jeśli taka opcja nie wchodzi w grę postaw na jasne kolory sukienek dla druhen np ecru, szampański, delikatny krem.

 

♥ Menu

Jeśli chodzi o wybór menu, przygotuj kilka kreatywnych potraw, aby uatrakcyjnić motyw imprezy, ale nie stresuj się nad każdym elementem – menu nie musi być białe. Fajnie jest zrobić coś ekstra co podkreśli biel jako kolor przewodni, mamy tu na myśli całkowicie biały słodki stół z miskami marshmallows, białych macarons lub białych bezy, wszystkie ciasta i ciasteczka powinny być białe – to zdecydowanie łatwiejsze do osiągnięcia niż wymyślenie wszystkich biały gorącach potraw.

♥ Bar

Mamy tu na myśli białe alkohole oraz drinki. Wyklucz czerwone wino i zostań jedynie przy białym winie, zatrudnij barmana, który będzie serwował przeróżne białe drinki dla twoich gości tj. White Russian, White Lady czy też Pina Colada.

♥ Białe Kwiaty

To z pewnością najłatwiejszy do wykonania punkt, bukiety z białych kwiatów są wręcz czarujące! Pamiętaj że mamy na myśli tu nie tylko twój bukiet ale także bukiety druhen, dekorację stołów, sali weselnej, kościoła/miejsca zaślubin, butonierki oraz dekoracja auta – każdy kwiat = biel.

 

♥  Białe Świece

Uatrakcyjnić dekorację możesz właśnie białymi świecami na stołach. Świece nie muszą być jednakowe, świetnie będą wyglądały kompozycje ze świec o różnej wysokości.

 

♥ Auto do ślubu

Jeśli biały ślub to i białe auto do ślubu, czyli współczesny “biały rumak”;-)

♥  Lokal

Dobór lokalu ma tu bardzo duże znaczenie, postaraj się dobrać takie miejsce które spełni Twoje wyobrażenie białego wesela. Kolory na ścianach, stoły, krzesła, zastawa niech będą jak najbardziej zbliżone do bieli, to ułatwi Ci w dużej mierze uzyskanie spektakularnego efektu białego ślubu.

♥  Dress Code

To najtrudniejszy punkt, a mianowicie ustalenie białego dress codu na weseledla gości (informacja może być podana na zaproszeniu). Nie każdy będzie chciał ubrać się na biało, ale zawsze można trochę odpuścić i ustalić zasadę jasnego stroju – szarości, kremy, delikatne beże … to da gościom większe pole manewru.

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej