Lista "To Do" zaraz po ślubie - Smart Bride

15 Sty

Lista “To Do” zaraz po ślubie

Gdy już wypowiedzieliście przysięgę małżeńską, założyliście obrączki i odtańczyliście pierwszy taniec – co dalej? To niestety nie koniec odznaczania rzeczy z listy ślubnej, przed wami jeszcze trochę pracy. Dlatego ponownie przybywamy z pomocą i podpowiadamy co jeszcze musicie zrobić, poniżej znajdziecie listę rzeczy o których warto pamiętać 🙂

♥  Płatności

Większość z firm prosi o uregulowanie płatności w dniu ślubu lub na drugi dzień po jego zakończeniu – wszytko oczywiście zależy od warunków jakie zostały ustalone. Warto po ślubie upewnić się, że wszyscy zostali opłaceni aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji.

 

♥ Ocena usługodawców

Jeśli praca z ludźmi, którzy pomogli Ci zorganizować Twój wielki dzień była dla Ciebie samą przyjemnością wypisz dla nich opinię/ oceń ich np. na ich stronie FB, aby wyrazić uznanie dla ich ciężkiej pracy. Poświęć czas, by przejrzeć swoich niesamowitych usługodawców, podczas gdy Twój ślub jest wciąż świeży w twojej głowie,  jako podziękowanie za dobrze wykonaną pracę. Będzie to także punkt odniesienia dla innych par, które również szukają informacji o dobrych, rzetelnych firmach.

 

♥ Rozpakuj prezenty

Brzmi banalnie, ale czasem przez natłok wrażeń możecie odkładać to w czasie, a z pewnością w śród tych prezentów mogą znaleźć się takie, które będą wymagały szczególnych podziękowań lub Waszej reakcji np. będą miały datę ważności.

 

♥ Zabezpiecz suknię ślubną 

Z pewnością byłaś “zakochana” w swojej sukni ślubnej, kiedy ją kupowałaś i czułaś się w niej pięknie przez całą noc. Więc na pewno złamał by Ci serce widok zżółkniętej sukni w szafie, dlatego też zajmij się nią od razu, znajdź odpowiednią firmę, której zaufasz z czyszczeniem i zabezpieczeniem sukni.

 

♥ Sprzedaj lub oddaj suknię

 

Możliwe, że od samego początku miałaś plan sprzedaży lub oddania jej do komisu – zrób to od razu nie czekaj.

 

♥ Sprzedaj lub oddaj dekoracje

Jeśli kupowałaś lub robiłaś dekoracje weselne sprzedaj lub oddaj je, na FB znajdziesz mnóstwo grup gdzie można wystawić przedmioty weselne  – z pewnością upiększą one ślub kolejnej szczęściary, a ty zyskasz kilka monet 🙂

 

 

 

Zdjęcie główne Ania Dymek 

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej