Makrama na ślub - Smart Bride

24 Sie

Makrama na ślub

Pamiętasz kolorowe bransoletki przyjaźni, które w podstawówce tkałaś z muliny? Pewnie nie wiesz, ale ten sposób zaplatania nitek nazywa się makrama. Ta znana już od starożytności sztuka plecenia sznurków właśnie wraca do łask. Nic dziwnego, że zakochały się w niej blogerki, aktorki i światowe domy mody. Dzieła stworzone tą techniką posiadają empiryczną duszę i za każdym razem są wyjątkowe, niepowtarzalne. Za pomocą makramy można wyplatać wiele rzeczy poczynając od kwietników, poprzez naszyjniki, makaty ścienne, kończąc na torebkach i plecakach.

Co więcej ta technika idealnie nadaje się do tworzenia ślubnych dekoracji. Oczywiście, sznurkowe girlandy będą najbardziej pasować do ślubu w stylu boho, jednak za pomocą makramy możemy stworzyć ozdoby komponujące się z praktycznie każdym stylem. Wystarczy, że zamiast lnianych nici użyjemy satynowych wstążek i błyszcząca makrama stanie się główną gwiazdą przyjęcia glamour!

 

Makramy można wykorzystać w przeróżny sposób. Jeśli decydujemy się na ślub w plenerze będą przepiękną ozdobą ołtarza. Łuk ze splecionych sznurków możemy udekorować kwiatami lub paciorkami dla podkręcenia efektu. Po ceremonii możemy użyć makramy do ozdoby okna lub wezgłowia łóżka. To nie wszystko! Technika ta idealnie sprawdzi się do wykonania tła, które będzie widniało za parą młodą w trakcie wesela, a później posłuży podczas sesji zdjęciowej. Plecionki będą stanowić idealne dopełnienie rustykalnego stylu – możemy ich użyć jako ozdób na krzesła czy doniczki, bieżników na stoły, a nawet można wypleść sobie narzutkę lub biżuterię. Co więcej, warto się też pokusić o farbowanie makrem i niewielkim kosztem stworzyć plecionkę w wersji ombre!

 

Zebrałyśmy kilka najciekawszych kompozycji, aby zainspirować Was do wkomponowania tej niezwykłej techniki w Waszą aranżację

Makramę możecie kupić (duża – ok. 800 zł), albo zrobić samodzielnie. Własnoręcznie utkana ozdoba będzie z pewnością cieszyć nie tylko oczy, ale także serca gości. Jeżeli więc masz jeszcze trochę czasu do swojego wesela, koniecznie spróbuj!

The White Wheding Club / Bali Event Hire / Roxy Roxy Creations / NZ Bride and Groom / Anna Elizabeth Handmade / Luna Photo / Mink Photography / Just Love Festival / Lovely Fest / Chelsea Maras Photo / Root Stock Floral / Leentjeloveslight / Nouba

 

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej