Najpiękniejsze bukiety ślubne w 2017 - Smart Bride

11 maja

Najpiękniejsze bukiety ślubne w 2017

Róże, frezje, chabry czy storczyki..? Luźno upięty bukiet, czy kompozycja mocno zwarta? Trzymać w wodzie w temperaturze pokojowej, czy raczej wsadzić do lodówki..? Wbrew pozorom decyzja dotycząca ślubnego bukietu nie należy do najprostszych! Trendy zmieniają się przecież co sezon, a sama wiązanka powinna pasować nie tylko do sukni ślubnej, ale także do stylu w jakim urządzamy weselne przyjęcie.

Jak się w końcu okazuje wybór bukietu, to wcale nie taka łatwa sprawa. Dlatego też o poradę poprosiliśmy specjalistkę, dzięki której każda Para Młoda wygląda kwitnąco! Agata Flajszer na co dzień tworzy roślinne kompozycje w Flower Factory, a dla SmartBride postanowiła uchylić rąbka tajemnicy pracy florystki.

SmartBride: Jakie bukiety będą najmodniejsze w tym sezonie?

Agata Flajszer: W dzisiejszych czasach florystyka idzie w parze z modą – musi odpowiadać zmieniającym się trendom i nadążać za nowościami. Nie inaczej jest w tym przypadku – zdecydowanie na topie są obecnie bukiety w stylu “greenery”. To najmodniejszy kolor 2017 według Instytutu Pantone! Czym się wyróżniają? Dominuje w nich oczywiście barwa zielona, uwodzą prostotą i naturalnością. Ogólnie hitem 2017 będą zwiewne, delikatne i nieco dzikie bukiety.

bukiet ślubny w stylu greenery Fot. Piotr Wyszyński Fotografia

S.B.: Nikt z nas nie lubi rozczarowań, a szczególnie w tak ważnym dniu, jak nasz ślub chcemy mieć pewność, że nic i nikt nas nie zawiedzie. No właśnie, czy są zatem jakieś “niezawodne kwiaty”? Takie które nie zwiędną po dwóch godzinach i będą cieszyły oko przynajmniej do świtu?

 

A.F.: Zawsze doradzam moim Parom Młodym, aby wybierali kwiaty sezonowe. Rośliny są trwałe, dobrej jakości oraz… tańsze. Zawsze uprzedzam nowożeńców, jeżeli akurat decydują się na mniej wytrzymały gatunek. Czasem warto posłuchać rady profesjonalisty i wybrać może nieco inną kompozycję, ale za to taką, z której będziemy zadowolone cały dzień i noc.

Kwiaty do bukietu ślubnego powinny być zawsze odpowiednio przygotowane. Oczywiście najważniejsza jest jakość. Decydując się na rośliny z najwyższej półki (niekoniecznie cenowej) i odpowiednio je przygotowując możemy być pewni, że kwiaty będą piękne przez całą ceremonię.

bukiet ślubny w stylu greenery Fot. Black Tree Studio

S.B.: W internecie krąży wiele trików mających zagwarantować jak najdłuższą świeżość roślinom. Czy to prawda, że istnieją sposoby na przedłużenie życia kwiatów – jeśli tak to jakie?

 

A.F.: Tak, jest to prawda. Przede wszystkim bardzo istotną sprawą jest odpowiednie przygotowanie kwiatów po ich zakupie oraz wiedza na temat potrzeb konkretnego gatunku. Każda roślina potrzebuje nieco innych zabiegów. Zaparzanie, pozbycie się śluzu czy dobranie odpowiedniej ilości wody – to tylko niektóre z czynników mogących przedłużyć życie naszemu bukietowi. Każdy kwiat ma nieco inne upodobania, jednak zawsze właściwa pielęgnacja wpływa na jego trwałość.

Są jednak dwie uniwersalne zasady – po zakupie kwiaty należy oczyścić oraz podciąć ostrym narzędziem (najlepiej nożem). Natomiast woda w wazonie zawsze musi być czysta, najlepiej wymieniana codziennie. W kwiaciarniach również można zakupić odpowiednie odżywki do roślin przedłużające ich trwałość.

Nowoczesny bukiet ślubny

S.B.: Czy są jakieś kompozycje, zestawienia, których nie można ze sobą łączyć?

 

A.F.: Przy doborze kwiatów do bukietu nie ma sztywnych zasad. Najważniejsze jest, aby kolorystyka grała ze sobą, a barwy wzajemnie się uzupełniały. Nie jest to wcale łatwym zadaniem! Jednak z pomocą przychodzi tzw. “koło barw”, które wyjaśni jakie kolory ze sobą najlepiej współgrają, a których zdecydowanie nie powinniśmy łączyć.

Najlepiej wybrać bukiety z kwiatów mieszanych, gdzie pojawia się kilka różnych gatunków. Ważnym elementem jest również dobór wstążki do wykończenia rączki bukietu. Dobrze jeżeli kolor powtórzy się w wiązance.

Fot. Black Tree Studio

S.B.: Jakie zależności są pomiędzy wzorem/stylem sukni ślubnej, a bukietem – panują jakieś ogólnie przyjęte zasady dobierania?

 

A.F.: Myślę, że każda Panna Młoda powinna kierować się przede wszystkim swoim sercem przy wyborze bukietu ślubnego, jego formy i kolorystyki. Florysta na pewno chętnie doradzi i pomoże w wyborze, tak aby całość była spójna i dobrze ze sobą grała. Jednak bukiet powinien przede wszystkim pasować do osobowości Panny Młodej.

Suknia w stylu boho dobrze będzie wyglądać w duecie z kwiatami zwiewnymi i luźno ułożonymi, natomiast wybierając stylizację glamour warto postawić na zwarty i równo ułożony bukiet. Oczywiście należy pamiętać też, że do sukien bogato zdobionych lepiej dobierać skromniejsze bukiety, a przy prostych w formie i dodatkach możemy pozwolić sobie na prawdziwe szaleństwo 🙂

Fot. Black Tree Studio

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej