Namioty weselne - który wybrać? - Smart Bride

14 Wrz

Namioty weselne – który wybrać?

Nie zamierzamy przedstawiać Wam kolejnego tekstu o wadach i zaletach wesele na łonie natury. To indywidualna decyzja każdej pary. Natomiast postanowiłyśmy ułatwić trochę życie tym z Was, którzy zdecydowali się na uroczystość pod gołym niebem. Poniżej znajdziecie szybką ściągę z typów namiotów, które są dostępne na polskim rynku. Jednak już samodzielnie musicie wybrać, który z nich będzie najlepiej spełniał Wasze wymagania 🙂

Hala namiotowa M12 – M12 ponieważ jej szerokość to właśnie 12m. Wysokość ściany bocznej wynosi 2,5 m., a długość jest tak naprawdę dowolna, gdyż hala składa się z pięciometrowych modułów, które możemy konfigurować według potrzeb. Dzięki lekkiej aluminiowej konstrukcji hale doskonale nadają się na organizację niemal każdej imprezy w plenerze. Zazwyczaj są wykonane z tworzywa typu poliester powlekany PCV o gramaturze ok. 670 g/m2 (najlepiej z atestem o trudno-palności).

 

Hala namiotowa M15 – pewnie Was nie zaskoczymy, ale nazwa pochodzi także od szerokości, czyli 15 m. Wysokość ściany bocznej i długość pozostają bez zmian. Hale można dowolnie dopasowywać zarówno do potrzeb Państwa Młodych, jaki i możliwości terenu. Tworzywo oraz budowa są identyczne jak w przypadku modelu M12.

 

Hale z PLEXI – innowacyjne rozwiązanie, które dopiero zdobywa nasz rynek. Hale namiotowe z PLEXI są dużo bardziej solidne niż te z PCV, umożliwiają szczelne zamknięcie, wyciszenie i ocieplenie wnętrza. To zdecydowanie produkt premium – są dużo bardziej przejrzyste i pozwalają na jeszcze większy kontakt z otaczającą przyrodą, która dzięki ich zastosowaniu niemal wchodzi do wnętrza namiotu! Ściana boczna ma szerokość 5 m i składa się z pięciu przejrzystych paneli, każdy o wymiarach 100 x 280 cm. Możliwe jest również zastosowanie systemu składającego się z 3 paneli.

 

Jurta – to nie do końca namiot, albo inaczej – namiot zbudowany na planie koła. Daje to wiele dodatkowych możliwości aranżacji przestrzeni. Warto wiedzieć też, że jutra jest dużo bardziej rustykalna w środku, ponieważ zazwyczaj wykonana jest z drewna (najczęściej modrzewiowego). Okryta białym materiałem, z romantycznym świetlikiem na dachu, przez który można nocą podziwiać gwiazdy świetnie sprawdzi się podczas wesela boho. Jurty można wynająć w różnych rozmiarach – przykładowo: 77 m2 wystarczy dla 60 osób, 47 m2 dla 40 osób, a połączenie obu namiotów pozwoli wygospodarować miejsce aż dla 80 gości!

 

Namioty bankietowe – posiadają ocynkowaną konstrukcję stalową, dwuspadowy dach oraz poszycie z PCV. Ściany boczne (2m) mogą być z oknami lub całe białe. Dwumetrowe odcinki ścian bocznych są łatwe do demontażu i dają dużą swobodę aranżacji. Specjalna powłoka dachu nie przepuszcza promieni słonecznych. Namiot bankietowy 6x12m (72m2) może pomieścić przy prostokątnych stołach do około 80 gości. Natomiast namiot 6x4m dysponuje miejscem dla max 30 osób przy stołach prostokątnych. Namioty te można ze sobą dowolnie łączyć i mieszać tworząc naprawdę olbrzymie powierzchnie.

 

Namiot typu Turek – to kwadratowy namiot o wymiarach 5x5m. Chociaż jest niewielki, można wykorzystać go na wiele sposobów. Może służyć jako zadaszenie dla Pary Młodej oraz urzędnika podczas ślubu w plenerze, świetnie sprawdzi się jako oficjalne wejście do hali namiotowej, jako część chill zone lub… kącik dla palaczy 😉

 

Namioty Stretch – to coś dla tych, którzy lubią przyciągać wzrok. Występują we wszystkich rozmiarach i kształtach, a dzięki nietypowej formie idealnie nadają się na wydarzenia o wyjątkowym charakterze. Ściany boczne wykonane są z materiału PCV o gramaturze 220g/m2, nie posiadają okien i oczywiście są wodoodporne.

 

Namioty Gwiazda – podobne konstrukcją do namiotów zbudowanych ze stretchu, jednak nieco bardziej regularne kształtem. Zazwyczaj możemy spotkać mniejsze (szer./ głęb./ wys.: 12x12x6m) oraz większa – tzw. podwójne gwiazdy – o wymiarach 16x7x6m

 

Pawilony oraz zadaszenia – czyli rozwiązania doskonale znane z targów i festynów. Choć wydaje się, że tego typu namiot nie przystaje na tak ważną uroczystość jak ślub czy wesele, to jednak warto spojrzeć na sprawę szerzej. Z pewnością przyda się on jako garderoba czy składzik. Pawilony ekspresowe występują zazwyczaj w wymiarach 3×4,5m oraz 3x6m i nie posiadają okien.

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej