Podziękuj rodzicom z klasą! - Smart Bride

24 maja

Podziękuj rodzicom z klasą!

Wszyscy goście tańczą wokół Was trzymając się za rączki, a w tle leci “Wspaniałych rodziców mam”. Czy tak wygląda Twój koszmar wręczania podziękowań rodzicom podczas wesela? No cóż, nie da się ukryć, że przez dłuuugi czas taka forma wyrażania wdzięczności była najpopularniejsza na polskich przyjęciach. Na szczęście te czasy możemy śmiało wsadzić do lamusa! Dzisiaj do dyspozycji Pary Młodej jest niezgłębiony przestwór pomysłów i już tylko zadaniem nowożeńców jest wybrać ten, który najbardziej ucieszy rodziców.

Nie ważne czy mama z tatą pomagają nam sfinansować wesele, czy też sami płacimy za organizację przyjęcia. Pamiętajmy, że to właśnie oni przez wiele lat wspierali nas i kształtowali. Gdyby nie oni, to przyszły mąż byłby zupełnie innym człowiekiem. A przecież kochamy go właśnie za to kim jest! Dlatego eleganckim gestem będzie podziękować rodzicom i teściom za trud włożony w wychowanie swoich dzieci

źródło: printu.pl

Rękopisy nie płoną

 

Od czego zacząć? Przede wszystkim przygotujmy słowne podziękowania. Nie ważne czy to będzie ręcznie robiona kartka z życzeniami, kiczowata figurka Oskara z wygrawerowanym wyzwaniem wiecznej wdzięczności, czy ręcznie wyhaftowana chusteczka. Po prostu pamiętajmy, że nawet najpiękniej sformułowane przemówienie i tak zniknie w odmętach niepamięci. Natomiast utrwalone podziękowania już zawsze będą rodzicom przypominać o naszej miłości i wdzięczności. Najlepiej jeżeli słowa będą miały charakter osobisty, a nie będą tylko szybką kalką internetowego wierszyka.

Przeczesaliśmy internet w poszukiwaniu najpopularniejszych i najciekawszych propozycji utrwalenia życzeń. Oto co znaleźliśmy!

Wiersz w ramce

Dyplom dla najlepszego rodzica

Haftowane chusteczki

Grawerowane życzenia

Czekoladowy telegram

Specjalnie zaprojektowane kartki z życzeniami

 

Naszą uwagę przyciągnęły szczególnie dwa pomysły!

Pierwszy z nich to album z naszymi fotografiami wykonany metodą scrapbooking. Zapytacie może: co mają zdjęcia do życzeń? Otóż scrapbooking polega na własnoręcznym przygotowaniu takiego albumu – możemy w nim umieścić poza fotografiami nie tylko życzenia, ale też np. ulubione cytaty. Co więcej można go urozmaicić wklejając np. bilety ze wspólnej wycieczki, suszone kwiaty czy chociażby papierki po ulubionych słodyczach z dzieciństwa. Wszystkie te drobiazgi będą stanowić fantastyczną pamiątkę na długie lata po ślubie.

 

Drugi pomysł to podziękowania w formie filmiku. Nie oszukujmy się – dużo łatwiej przygotować podziękowania i wydeklamować je przed martwym okiem kamery, niż przed całą rodziną. Montaż zawsze daje nam możliwość powtórek i zmian. Profesjonalna ekipa filmowa z pewnością podsunie Wam kilka koncepcji w jakim stylu można nagrać takie podziękowania. Przy okazji, umawiając się na dwa filmiki nie zapomnijmy o negocjacji ceny 😉

źródło: agasia.pl

Może coś więcej niż kosz kwiatów i butelka koniaku?

 

Oczywiście wykwintny alkohol i piękny bukiet zawsze są dobrym pomysłem, ale nawet najdroższe kwiaty zwiędną, a trunek (zgodnie z przeznaczeniem) zostanie wypity. Zadbajmy więc żeby naszym rodzicom, podczas porządkowania rodzinnych pamiątek, przypomniał się ten ważny dla nas dzień. Wybierając prezent, pamiętajmy jednak o dopasowaniu go do charakteru adresata. Kolczyki dla teściowej, która nie ma przekłutych uszu nie będą najbardziej trafne. Tak samo jak grawerowane pióro dla taty, który podpisuje jedynie awizo na poczcie. Oczywiście nie muszą one być też stricte praktyczne! To że teściowi brakuje wiertarki, to nie znaczy, że sprawdzi się ona jako wyraz naszej wdzięczności! Gustownym wyborem będą np. eleganckie zegarki z grawerem. Mamom z pewnością spodobają się bransoletki albo zawieszki z datą naszego ślubu.

 

Jeżeli rodzice obu stron się lubią i mają ze sobą dobry kontakt, to świetnym pomysłem będzie ufundowanie im wspólnego wyjazdu. Weekend w górach, albo nad morzem pozwoli im odpocząć po ślubnym ferworze i zacieśni ich więzi. Jeżeli swatowie nie żyją ze sobą tak blisko, to możemy im zasponsorować voucher do teatru lub dobrej restauracji, który mogą zrealizować razem, ale nie muszą.

źródło: twojabajka.net

Który moment jest najlepszy?

 

Często pojawia się pytanie, kiedy wręczać takie podziękowania? Nie ma tu jedynej, właściwej odpowiedzi. Jeżeli mamy bardziej skomplikowaną sytuację rodzinną warto rozważyć wręczenie podziękowań po błogosławieństwie, jeszcze w domu. Osoby religijne mogą wybrać na tę wzruszającą chwilę kościół. Najpopularniejszymi jednak decyzjami jest moment po pierwszym tańcu oraz po oczepinach.

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej