Porady eksperta: 7 wskazówek jak odpowiednio przygotować się do wizyty w salonie sukien ślubnych. - Smart Bride

19 Lis

Porady eksperta: 7 wskazówek jak odpowiednio przygotować się do wizyty w salonie sukien ślubnych.

Planowanie ślubu to niekończąca się lista zadań jakie musimy wykonać, a wszystko zaczyna się już w dniu zaręczyn. Owa lista jest wypełniona „logistycznymi” zadaniami (lista gości, umowy z podwykonawcami itp…), ale również możemy na niej znaleźć rzeczy jak z bajki, które mają niesamowity urok i o których marzymy od zawsze. Przymierzanie sukien ślubnych zdecydowanie znajduje się w tej bajkowej kategorii J Wszystko związane z wizytą w salonie jest bajeczne a nawet magiczne,  pomieszczenie pełne cudownych kreacji, które możemy zakładać i podziwiać z każdej strony.

Jak przygotować się do wizyty w salonie sukien ślubnych, żeby nasze wyobrażenia o tej chwili zostały spełnione i abyśmy wyszły z tej wizyty z uśmiechem na twarzy? SmartBride poprosił projektantkę i właścicielkę marki  RINA Cossack, Justynę Żmijewską o kilka wskazówek 🙂

 

Wskazówka #1: Poszukiwanie sukni ślubnej rozpocznij 10 miesięcy przed ślubem

„Musimy być przygotowane na to, że suknie ślubną powinno zamawiać się pół roku wcześniej.  Więc 8, a nawet 10 miesięcy przed ślubem należy określić styl jaki nas interesuje i wybrać salony, które mają suknie zgodne z naszym gustem. Taką o jakiej marzymy.”

 

Wskazówka #2: Umów się na wizytę

„Przymierzając suknie ślubne oczekujemy określonej uwagi od osoby która nas obsługuje. My, kobiety wybieramy najważniejszą kreację w swoim życiu, to ma być przyjemność !  Należy wcześniej umówić spotkanie, aby mieć pewność, że czas salonie będzie przeznaczony wyłącznie dla nas. „

Bonus 🙂

„Na pierwsze spotkanie przeznaczamy godzinę. Przez taki czas możemy przymierzyć naprawdę wiele modeli. A jeśli po spotkaniu pojawią się wątpliwości, lepiej jest wróć innego dnia i jeszcze raz na spokojnie zobaczyć wybrane przez nas modele, bądź te, które najbardziej nam wpadły w oko.”

 

Wskazówka #3:  Wizyta w towarzystwie bratniej duszy

„Zdecydowanie należy przyjść z osobą, która nas doskonale rozumie lub ma podobne poczucie estetyki.  Odradzałabym przychodzenie z dużą ilością osób.”

 

Wskazówka #4: Przyjdź przygotowana

„Pierwszymi pytaniami personelu jest termin, miejsce i charakter ceremonii. Takie informacje pozwalają dopasować projekt. Letnie miesiące wykluczają zabudowane suknie z długim rękawem. Natomiast miejsce np. ogród przywołuje na myśl zwiewną lekką sukienkę. Czasem tematem przewodnim ceremonii jest ulubiony kolor lub motyw roślinny i zastanawiamy się jak zgrać to z wybraną kreacją.”

Bonus 🙂

„Należy pamiętać o cielistej bieliźnie, gdyż ciemna może przeszkadzać w mierzeniu jasnych sukien.  Warto wziąć ze sobą buty na obcasie oraz coś do spięcia włosów.”

 

Wskazówka #5: Otwartość na propozycje

„Jestem zdania, że zwłaszcza na początku należy przymierzyć suknie w różnych stylach, aby upewnić się czy nasze wyobrażenie przekłada się na rzeczywistość, czy to co sobie wymarzyłyśmy po prostu nas ubiera. Nadmierna ilość koronek i aplikacji potrafi przysłonić urodę klientki.  Najlepszym wyznacznikiem jest to jak się w danej sukni czujemy. Zdarza się, że przy finalnym wyborze bierzemy pod uwagę kilka bardzo różnych od siebie modeli.”

 

Wskazówka #6: Budżet

„W przypadku salonu, który ma wiele marek, więc i różne przedziały cenowe, warto o tym wspomnieć na początku.  Jeśli jest to projektant lub mniejsza firma, proponuję zadać to pytanie podczas umawiania spotkania.”

 

Wskazówka #7: Zdjęcia porównawcze

„Wiele salonów nie pozwala robić zdjęć. Trzeba o  tym pamiętać.  Na początku należy się zapytać czy można je robić.  Osoba, która nam robi zdjęcia powinna stać w tym samym miejscu i robić zdjęcia na wysokości talii. Chodzi o to, żeby wszystkie były robione z tej samej perspektywy, aby później móc  obiektywnie porównać sukienki.”

 

 

Po wspaniałym dniu przymiarek wybierz się na małe świętowanie czy to kawa lub małe co nie co, warto uczynić ten dzień naprawdę wyjątkowym 🙂

 

* Jeśli chodzi o kwestie formalne to zazwyczaj przy zamawianiu sukni podpisujemy umowę, jest brana nasza miara i wpłacamy zaliczkę.

 

Miłych przymiarek życzy SmartBride i Justyna Żmijewska z RINA Cossack 🙂

Justyna Żmijewska - Projektantka Rina Cossack

 

 

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej