Ślub za granicą - pięć argumentów za! - Smart Bride

5 Wrz

Ślub za granicą – pięć argumentów za!

Jeszcze paręnaście lat temu ślub na plaży w Bali czy u podnóża Etny był ekstrawagancją osiągalną jedynie dla celebrytów. I to raczej też nie tych rodzimych. Jak jest dzisiaj? Naprawdę nie można narzekać – ceny zaczynają się już od ok. 7 000 zł za ślub na greckiej wyspie Korfu, a sięgają do… tylu ile może zapłacić Para Młoda 😉 Sam proces organizacji takiego wydarzenia jest też coraz łatwiejszy, więc nie dziwi fakt, iż coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Zatem czy warto planować ślub poza Polską? Uważamy, że jak najbardziej tak i przedstawiamy Wam pięć argumentów na podparcie tej tezy!

Dlaczego nie połączyć przyjemnego z pożytecznym? Raz, ale porządnie pakujemy walizkę, kolekcjonujemy niezbędne dokumenty, dopełniamy wszystkich formalności i adiós! Lądujemy w słonecznym raju złocistych plaż Teneryfy, gdzie czeka nas nie tylko ślub, ale także cudowny urlop. Możemy wypoczywać albo romantycznie – w dwójkę, albo na wesoło z grupą przyjaciół. Skoro już zdecydowaliście się zapłacić za bilet, to dlaczego nie wykorzystać tej okazji i nie pozwiedzać okolicy? Jak wszyscy wiemy, podróże kształcą – a te we dwójkę szczególnie zbliżają. Po powrocie będziecie mieć jeszcze więcej wspólnych przeżyć!

Fot. yolancris yolan

“Przecież ślub i wesele za granicą to ogromny wydatek! Nie mamy tyle pieniędzy!” – można pomyśleć. Ale czy na pewno? Dużo zależy od tego, jaką kwotę planujecie przeznaczyć na wesele. Jeśli zamierzacie zorganizować niewielką ceremonię i kameralną kolację na 20 osób, to raczej nie ma szans, aby za równowartość pieniędzy, które postanowiliście na nią przeznaczyć, wyprawić ślub za granicą. Jeśli jednak dysponujecie trochę większym budżetem, z takim wyjątkowym ślubem w ciekawym zakątku świata nie powinno być problemu. Wspomniana powyżej Teneryfa to wydatek ok 9 000 zł za Parę Młodą oraz organizację ceremonii (kościoła, kwiatów, dekoracji, kolacji, muzyki, księdza, tłumaczy, fotografa, kamerzystę czy fryzjera) plus 1 200 zł za każdego gościa. Czyli za ślub i przyjęcie na Teneryfie, zorganizowane dla Was i 6 gości, zapłacicie ok. 16 000 zł.
Ważne: na Teneryfie można brać ślub jedynie w kościele.

Fot. Vogue.com

Tłum ciotek, które widzicie po raz pierwszy w życiu, setki utkwionych w Was spojrzeń i ta konieczność przysięgi wyjęczanej do mikrofonu przed całą rodziną i przyjaciółmi. No cóż – nie każdy z nas jest ekstrawertykiem tropiącym emocje. Dlatego też z pewnością osoby, które szukają w ślubie intymności i odpowiedniej celebracji będą zachwycone uroczystością za granicą. Piękne pejzaże, kameralna atmosfera i nastrojowość rodem z filmu sprawią, że stres zejdzie na trzeci plan, a my spokojnie będziemy mogli cieszyć się tą magiczną chwilą. Bez oceniania, narzekania i denerwowania się, czy ciotka Halinka skrytykuje tort 😉

Fot. Vogue

Warto nadmienić, że ceny przeze mnie podane powyżej, to koszt organizacji wesela przez profesjonalna ekipę, która zajmie się absolutnie wszystkim. Ty nawet nie musisz znać angielskiego! To oni kupują bilety, rezerwują noclegi, pośredniczą w uzyskiwaniu, tłumaczeniu i przesyłaniu dokumentów oraz płatności administracyjnych. Ty po prostu masz nie zaspać na samolot i pamiętać, żeby spakować białą sukienkę. To naprawdę kusząca wizja w porównaniu do miesięcy szukania odpowiedniej sali, zespołu muzycznego, wymyślaniu menu… Tak, ślub za granicą jest o wiele mniej stresujący!

Fot. Easy Weddings

Cóż… Nie mogło tutaj zabraknąć tego argumentu. Oczywiście, każdy ma swój gust i nie nam oceniać Wasze preferencje. Jednak ślub w Las Vegas (17 000 zł) czy na Jamajce (19 000 zł) nie potrzebuje nawet specjalnej oprawy, że robić wrażenie. Tropikalny charakter Tajlandii (20 000 zł) czy romantyczny klimat rzymskich uliczek (8 000 zł) sam nadaje uroczystości niecodziennego stylu. Możecie zdecydować się nawiązać np. strojem do miejscowych tradycji albo zdecydować się wyprawić wesele w lokalnym stylu. Tak czy inaczej Wasza uroczystość będzie absolutnie wyjątkowa!

Fot. Destination Wedding

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej