Terminarz zadbanej panny młodej (część 2) - Smart Bride

8 Sty

Terminarz zadbanej panny młodej (część 2)

Każda kobieta pragnie wyglądać w dniu swojego ślubu olśniewająco. Błyszczące włosy, długie paznokcie, promienna cera i figura modelki to marzenia nie jednej z nas. Ich realizacja jest o wiele łatwiejsza niż nam się wydaje wystarczy jedynie określić cele i właściwie zaplanować drogę do ich realizacji. Pamiętajmy, że jak mawiała Coco Chanel, “ Nie ma kobiet brzydkich, są tylko kobiety zaniedbane”!

Miesiąc

Planując zabiegi kosmetyczne przed ślubem nie możemy zapomnieć o dłoniach i stopach. Zadbajmy nie tylko o próbny manicure i pedicure, ale także o zabiegi złuszczające i nawilżające skórę. Szczególnie polecamy proste, ale jakże skuteczne zabiegi parafinowe, które sprawią, że obrączka będzie jeszcze piękniej prezentowała się na palcu. Miesiąc wcześniej też warto rozpocząć przygodę ze złuszczaniem. Nie ważne bowiem, czy zdecydujemy się na domowe zabiegi, czy skorzystamy z pomocy kosmetyczki, skóra będzie potrzebowała trochę czasu na regenerację. Zabiegi kosmetyczne mają nie tylko na celu upiększyć nasze ciało, ale także wprowadzić nas w dobry nastrój. Dlatego też nie zapomnijmy o relaksującym masażu, najlepiej połączonym z aromaterapią. Pozwoli on wyciszyć się i znaleźć chwilę wytchnienia w przedślubnym harmidrze.
Na nasze samopoczucie niewątpliwie wpływa także słońca, a co za tym idzie opalenizna. Bez względu na to czy zdecydujemy się zastosować preparaty samoopalające, czy jednak postawimy na solarium warto rozpocząć przygotowania wcześniej. Oczywiście ze względu na olbrzymią mnogość komplikacji skórnych, których możemy się nabawić wystawiając naszą skórę na nazbyt silne naświetlanie, radzimy postawić na samoopalacze. Aktualnie rynek tych kosmetyków jest na tyle bogaty, że każda przyszła panna młoda z pewnością znajdzie coś dla siebie. Eksperymenty trzeba rozpocząć jak najwcześniej nie tylko dlatego, żeby nauczyć się rozprowadzać balsam bez smug, ale również aby dobrać odcień jak najbardziej zbliżony do naturalnej karnacji.
Ewentualne farbowanie, fryzura próbna, podcięcie włosów to także punkty w naszym terminarzu, które powinnyśmy zaplanować najpóźniej miesiąc przed ślubem. Pozwoli to znaleźć czas na ostatnie poprawki, czy zmiany.

Tydzień

Na tydzień przed ślubem pamiętajmy szczególnie o dwóch rzeczach depilacji oraz hennie brwi i rzęs. To najlepszy czas na te zabiegi. Jeśli nigdy wcześniej nie usuwałaś włosków to eksperymenty zacznij dużo wcześniej, tak, aby w dniu uroczystości nie było niespodzianki w postaci podrażnienia skóry czy mieszków włosowych. Warto także umówić się z kosmetyczką na wizytę dzień lub dwa przed weselem na ostateczną regulację brwi, bądź depilację wąsika. Na parę dni przed uroczystością nie powinnaś wprowadzać żadnych nowych kosmetyków do pielęgnacji ani nawet kolorowych do makijażu. Źle dobrane mogą spowodować podrażnienie skóry a nawet uczulenie.

Dzień

Dzień przed ślubem zaplanuj sobie tylko manicure i pedicure.
Dzień ślubu

Umawiając się na wizyty tego wyjątkowego dnia pamiętaj, aby od fryzjera trafić wprost do makijażystki. Nigdy odwrotnie! Mycie włosów może popsuć makijaż

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej