Wspomnienie zamknięte w zapachu - Smart Bride

2 Mar

Wspomnienie zamknięte w zapachu

Pamiętacie waniliowy aromat unoszący się w powietrzu, kiedy mama piekła ciasta na święta? A woń konwalii? Czy nie kojarzy się Wam z pierwszymi, wiosennymi promieniami słońca? Zmysł powonienia nie mniej niż wzrok czy słuch potrafi przenieść nas w czasie i przestrzeni. Co ciekawe, już po trzech miesiącach tracimy z pamięci około 50% obrazów, które widzieliśmy, i nie bylibyśmy w stanie ich rozpoznać. Inaczej jest z węchem – po roku człowiek jest w stanie przywołać z pamięci nawet 65% zapachów, z którymi się uprzednio zetknął.

Magia zapachu

 

Zmysł węchu, co ciekawe, można także zaangażować podczas wesela! I to nie tylko do wąchania przygotowanych przez catering smakołyków. Modną ostatnio usługą jest aromatyzacja pomieszczeń, w których odbywają się istotne dla nas spotkania. Najprościej mówiąc, aromatyzacja polega na rozpyleniu odpowiednio dobranej kompozycji zapachowej w wybranym pomieszczeniu, w celu stworzenia przyjemnej atmosfery oraz dla podkreślenia wyjątkowego charakteru danego wydarzenia. To wyjątkowa usługa, stworzona specjalnie z myślą o parach, które pragną stworzyć unikalny klimat na swoim weselu. Dzięki usłudze aromatyzacji będą miały pewność, że wszystko jest dopięte na ostatni guzik – nawet zapach!

zapach lata

Wykreuj niezwykłą atmosferę!

 

Chociaż aromatyzacja brzmi dla nas jeszcze trochę egzotycznie, to tak naprawdę skorzystanie z tej usługi jest dziecinnie proste. Wystarczy spotkać się z przedstawicielem firmy zajmującej się aromatyzacją oraz skonsultować z nim swoją wizję przyjęcia. Osoby świadczące tego typu usługi zazwyczaj są specjalistami w komponowaniu bukietów zapachowych i z przyjemnością podzielą się swoją wiedzą. Decydując się na przykład na wesele w stylu rustykalnym warto wybrać lekkie kompozycje kwiatowo-ziołowe, które będą idealnie się komponować z naturalnymi elementami użytymi do dekoracji przyjęcia. Natomiast te pary, które wolą wesela w stylu glamour na pewno będą zachwycone cięższymi kompozycjami z przewagą nut piżma czy drzewa sandałowego. Wachlarz kombinacji zapachowych jest na tyle duży, że z pewnością, każda para znajdzie coś co uwiedzie ich nosy!

 

W rajskim ogrodzie

 

Warto tutaj pamiętać, że wybrany przez nas aromat ma być uzupełnieniem przyjęcia. Odpowiednio rozpylony zapach powinien być przyjemny, delikatnie wyczuwalny. Nie może on jednak kolidować z naturalnymi zapachami otoczenia takimi jak np. zapach jedzenia. Świetnym rozwiązaniem jest aromatyzacja jedynie wybranych miejsc np. kościoła, sali tanecznej czy strefy relaksu.

lawenda

Jak to wygląda w praktyce?

 

Aromatyzacją zajmują się specjaliści, którzy zjawiają się na miejscu odpowiednio wcześnie. Kilka godzin przed ceremonią rozmieszczają dyfuzory zapachowe w odpowiednich miejscach oraz dobierają intensywność zapachu według woli klienta. Warto dodać, że same urządzenia są bardzo estetyczne i dyskretne, więc nie musimy się martwić, że popsują nam koncept wystroju. Dyfuzory automatycznie, według zaprogramowanego schematu rozsiewają wybrany przez nas zapach do określonej godziny. Demontaż sprzętu natomiast zajmuje raptem kilka minut. Koszt takiej usługi oczywiście uzależniony jest od wielu czynników – kubatury pomieszczenia, wybranego zapachu oraz czasu aromatyzacji. Przykładowo koszt 10-godzinnej aromatyzacji sali o powierzchni 500 m2 to około 1500 zł.

 

Przez… nos do serca gości!

 

Chwilowa moda czy też nowy trend wśród imprez weselnych? Czas pokaże czy aromatyzacja zagości na dłużej na przyjęciach, jednak wnioskując na przykładach zza zachodniej granicy, piękne zapachy uwodzą na długi czas i to nie tylko miłośników perfumerii. Pozwólmy sobie więc na taką szczyptę ekstrawagancji oraz luksusu oddając się zmysłowej woni.

Za wszystkie udzielone informacje niezbędne do napisania artykułu, dziękujemy Pani Natalii Pitas z firmy HSM Aroma Air.

aromatyzacja

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej