Jak wybrać papeterię ślubną, z której będziecie dumni? - Smart Bride

14 Lis

Jak wybrać papeterię ślubną, z której będziecie dumni?

Przygotowania do ślubu to nie tylko rezerwacja wymarzonej sali, szałowego zespołu muzycznego czy wybór olśniewającej sukni. Jedną z bardziej istotnych kwestii jest wybór idealnej papeterii ślubnej. Niby błahostka, ale to właśnie zaproszenia są zwiastunem tego, jakiego przyjęcia mogą spodziewać się nasi goście. Często to te kolorowe bileciki przechowujemy najdłużej wspominając dzień, w którym narzeczeni zaprosili nas na swoje wesele. Jednak papeteria to nie tylko zaproszenia, ale także księgi gości, etykiety na butelki, numerki stołów czy też menu. Podpowiadamy czym się kierować przy wyborze i jak uniknąć rozczarowań.

Papeteria ślubna powinna korespondować z motywem przewodnim tego wyjątkowego dnia. Inne wzory będą pasować do przyjęcia w stylu boho, a inne do eleganckiego wieczoru w konwencji glamour. Jednak bez względu na obrany charakter wesela, głównym wyznacznikiem powinien być nasz gust. Oczywiście najlepiej utrzymać wszystkie elementy dekoracyjne w jednej stylistyce, tak aby całość prezentowała się spójnie i z klasą.

Papeteria może nawiązywać do ulubionych kwiatów Panny Młodej, które znajdą się w bukiecie, do miejsca w którym będzie odbywać się uroczystość czy chociażby do pory roku.

Wybierając zaproszenia oraz inne detale musimy pamiętać o czterech podstawowych kwestiach:

♥ Kolorystyka

♥ Grafika (ornament, nadruk, zdjęcie, tłoczenie…)

♥ Format (kwadratowe, podłużne, zamykane w pudełeczku lub w klasycznej kopercie…)

♥ Papier (perłowy, o fakturze lnu, satynowy …)

Jak widzicie możliwości jest mnóstwo i przy naprawdę niewielkim wysiłku możemy stworzyć absolutnie indywidualne dekoracje.

Jednak nie każdy z nas ma na tyle rozbudowaną wyobraźnię, aby z wizualizować sobie czy szmaragdowy będzie lepiej wyglądać na papierze w prążki czy może zdecydować się na papier satynowy o gramaturze 280g..? Na szczęście firmy coraz częściej wychodzą nowożeńcom na przeciw i oferują zestawy próbek. To niewielka inwestycja, która może nas uchronić przed wielkim rozczarowaniem! 😉

Dzięki zamówieniu zestawu próbek możemy na “żywo” zobaczyć jak dane zaproszenie wygląda. Jest to szczególnie przydatne jeśli wahamy się nad kilkoma wersjami. Możemy sprawdzić jakość wydruku, zdobień oraz dobrać odpowiednią grubość papieru. Pamiętajmy także, że kolory pokazane na zdjęciach mogą w rzeczywistości wyglądać nieco inaczej, więc jeżeli zależy nam na konkretnym odcieniu, idealnie dopasowanym do innych elementów dekoracyjnych, warto wcześniej zamówić wersję testową.

Zestawy próbne mogą zawierać różne elementy tej samej kolekcji (np. winietka, zawieszka, pudełko na cukierki i zaproszenie) lub ten sam element różnych kolekcji (np. trzy wersję zaproszenia). Wszystkie drukowane są na tych samych maszynach, na których powstaną ostateczne wersje naszego zamówienia, co daje gwarancję, że rzeczywiście dostaniemy wymarzony produkt. Ceny takich pakietów wahają się w granicach 10-20 zł.

Zaproszenia w ostatecznej formie należy zamówić nie później niż na dwa tygodnie przed planowanym tournee po rodzinie i znajomych. Oczywiście są także oferty dla spóźnialskich jak Usługa Express, która chociaż jest dodatkowa płatna, skraca czas oczekiwania do niezbędnego minimum.

 

Bez względu na ostateczny wybór, pamiętajmy aby kierować się własnym gustem. To szczegóły budują ostateczny obraz całości 😉

Dziękujemy Amelia-Wedding.pl za udzielenie Nam niezbędnych odpowiedzi do artykułu 🙂

 

 

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej