Zdjęcie z zimnymi ogniami - jak je zrobić?! - Smart Bride

8 Sty

Zdjęcie z zimnymi ogniami – jak je zrobić?!

Czas świąt, Nowego Roku oraz karnawału zainspirował nas do podpowiedzenia Wam jak zorganizować zdjęcie z zimnymi ogniami na Waszym ślubie. Z pewnością będzie one wspaniałą pamiątką:-) Właściwie te zdjęcia to małe dzieła sztuki, które wymagają trochę planowania i koordynacji, ale nie martwcie się z naszą pomocniczą listą z pewnością Wam się uda 🙂

 

Fot. Karina Skupień

♥  Poinformujcie swojego fotografa, że chcecie zrobić zdjęcie z zimnymi ogniami, aby mógł się do tego odpowiednio przygotować.

♥ Poinformujcie lokal o Waszych planach i ustalcie dogodne miejsce do wykonania tego typu fotografię – pamiętajcie o dobrym tle fotograficznym, a także zdrowiu i bezpieczeństwu Waszych najbliższych.Uważajcie na to, gdzie ustawicie gości – starajcie się nie umieszczać ich w błotnistej trawie – prawdopodobnie najlepsza będzie brukowa ścieżka lub podjazd.

♥  Zakupcie najdłuższe zimne ognie, jakie uda Wam się znaleźć.

♥  Rozdajcie zimne ognie osobiście lub wystawcie je w kilku pojemnikach (koszach/wiadrach) dla gości, którzy sami będą brać po jednym. Starajcie się uniknąć zbyt wczesnego rozdania zimnych ogni, ponieważ , niektórzy goście mogli już wypić nieco więcej 🙂

♥   Wyznaczcie jedną osobę do koordynacji ustawienia gości, może to być ktoś z obsługi, rodziny lub Wasz przyjaciel/przyjaciółka.

♥  Poproście DJ-a lub zespół, aby poinformowali gości, żeby zebrali się na zewnątrz w wyznaczonym przez Was miejscu.

♥  Gdy goście znajdą się już na zewnątrz, poproście ich, aby ustawili się w dwóch rzędach z odpowiednią odległością między nimi, abyście mogli łatwo znaleźć się w środku.

♥  Nawiążcie wzrokowy kontakt z fotografem, który da Wam znak że goście są już we właściwej pozycji, a Wy ustawcie się w odpowiedni miejscu.

♥  Upewnijcie się, że odpowiednia liczba osób posiada zapalniczki, zapałki lub duże świece, również upewnijcie się, że nikt nie zapala zimnych ogni, dopóki nie zostanie poinstruowany aby je odpalić. Polecamy jedno źródło ognia na dziesięciu gości.

♥   Poproście gości, aby zapalili swoje zimne ognie i przypomnijcie im o uniesieniu ich w powietrze, a nie w kierunku szczęśliwą parę – czyli Was !

♥  Goście stoją spokojnie, a Wy idziecie/ stoicie/ kręcicie się między gośćmi, pozwalacie fotografowi wykonać swoją magię – macie około 30 sekund do minuty, aby uzyskać perfekcyjny strzał 🙂

 

Życzymy powodzenia i wspaniałych efektów 🙂

 

Fot. Surlealistyczna

Zdjęcie główne – Łukasz Popielarz

Chcesz być na bieżąco ze SmartBride.pl? Śledź nas na Facebooku lub Instagramie.

Wczytaj więcej